Talep göndermek için tıklayınız
TALEP GÖNDER

Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling; yaşlanmaya, çeşitli sağlık sorunlarına, çevresel koşullara ve strese bağlı olarak ciltte oluşan izlerin ve çeşitli lekelerin giderilmesinde kullanılan en etkili yöntemlerden biridir.

Cildin yüzeysel tabakasının çeşitli solüsyonlar kullanılarak derin, orta ve yüzeysel şekilde soyma işlemi olan kimyasal peeling, deriyi canlandırmakta, daha genç ve pürüzsüz  bir görünüm kazandırmaktadır. Soyma işlemi; cildin ölü  hücrelerden oluşan üst tabakasından kurtulup alttaki taze ve hasarsız cildin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Cilt bu sayede daha genç hücrelerle yenilenmektedir.

Genellikle, yüz, boyun, göğüs bölgesine, ellere ve kollara uygulanan kimyasal peeling mutlaka uzman doktor tarafından hastane koşullarında uygulanmalıdır.

Kimyasal peeling sonrasında yapılan soyulma işleminin derinliğine göre kızarıklıklar  ve çeşitli reaksiyonlar oluşmaktadır. Yüzeysel soyulmanın etkileri 1-5 gün içinde iyileşirken; daha derin yapılan işlemlerde 7-10 güne kadar iyileşme sağlanmaktadır. İyileşme sürecinde kimyasal peeling uygulanan bölgenin güneşten korunması ve hekimin önerilerinin mutlaka uygulanması gerekmektedir.


Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor!

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.