Talep göndermek için tıklayınız
TALEP GÖNDER

FUE Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi; Saçsızlığa neden olan saç dökülmelerinin tedavisinde en fazla tercih edilen saç ekimi metodu FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) yöntemidir.

FUE Saç Ekimi yöntemi; donör bölge olarak belirlenen alandan tek tek çıkarılan güçlü saç köklerinin saçsız bölgelere nakledilmesidir. FUE yönteminde, güçlü kıl köklerinin bulunduğu vücudun her yerinden saç teli kökü almak mümkün olmaktadır.

Lokal anestezi ile yapılan işlemde ilk olarak özel tasarlanmış mikro iğnelerle, mikroskop altında kıl ve foliküler üniteleri çıkarılmaktadır. Alım işleminin tamamlanmasının ardından nakil işlemine başlanmaktadır. Önce saç ekimi gerçekleştirilecek alan lokal anestezi ile uyuşturulmakta, belli belirsiz çizikler şeklinde oluşturulan kanallara saç kökleri tek tek yerleştirilmektedir.

FUE Saç Ekimi  yönteminde, saç alınan bölgede herhangi bir kesi ve dikiş oluşmaz, sadece küçük sıyrıklar meydana gelmektedir. Operasyon sonrası saç köklerinin alındığı ve nakledildiği yerler kısa sürede iyileşmektedir. Ekim sonrası ilk ayda dökülen saçlar, 2-3 ay sonra uzamaya başlamaktadır. FUE Saç Ekimi yöntemi ile ekilen saçlar klasik diğer yöntemlere göre daha yoğun ve estetik bir görünüme sahip olmaktadır.


Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor!

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.