Talep göndermek için tıklayınız
TALEP GÖNDER

Saç Ekimi

Saç Ekimi; Çağımızda her 3 erkekten 1’inde sürekli saç kaybına neden olan saç dökülmesi görülebilmektedir. “Erkek tipi saç dökülmesi” olarak tanımlanan sürekli saç kaybına kadınlarda da rastlanmaktadır. Saç kaybı, birçok nedenden dolayı; üzüntüye, strese, sağlıksız beslenmeye bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Saç dökülmesi bir süre sonra kalıcı saçsızlığı neden olmaktadır.

Saç dökülmesinin kalıcı olarak tedavisi ise saç ekimi ile mümkün olmaktadır. Saç ekimi; steril ameliyathanelerde bu konudaki uzman hekimler tarafından gerçekleştirilen mikro cerrahi bir işlemdir. Saç telleri greft olarak adlandırılan saç köklerinden çıkmaktadır. 1 adet greften 1 -4 arası saç teli çıkmaktadır. Saç ekimi öncesinde doktor kişinin ihtiyaç duyabileceği greft sayısını hesaplamakta ve bu saç tellerini nereden temin edeceğini planlamaktadır. Güven duyacağınız Uzman hekimlerle saç ekimi yapılarak hayata yeni bir başlangıç yapın.

Ense üstü iki kulak arasındaki saç kısmı “kalıcı saç” olarak tanımlanmaktadır. Bu saç foliküllerinin erkeklik hormonuna karşı duyarlılığı yoktur ve varlıklarını yaşam boyunca sürdürürler. Saç ekimi operasyonu ense bölgesinden  alınan saç greftlerinin saç kaybının olduğu bölgeye nakledilmesidir. Lokal anestezi ile yapılan nakil işleminde çıkarılan greftler saç kaybının olduğu bölgede açılan kanalcıklara yerleştirilir, işlem yapılan bölgeler steril bandajlarla kapatılmasıyla işlem tamamlanmış olur.


Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor!

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.