Talep göndermek için tıklayınız
TALEP GÖNDER

Yağ Aldırma ( Liposuction )

Yağ aldırma (Liposuction) vücudun çeşitli bölgelerindeki diyet ve egzersiz gibi zayıflama yöntemlerine yanıt vermeyen dirençli yağların alınması için uygulanan cerrahi bir yöntemdir. Vücudun karın, uyluk, kalça, bel gibi bölgelere uygulanan yağ aldırma (liposuction) ile vücut hatları belirginleştirilmekte vücuda daha estetik bir görünüm kazandırılmaktadır. Vücuttaki fazla yağların alınması için başvurulan yağ aldırma (liposuction) ile ayrıca çene altı, boyun, memeler, kollar, diz çevresi ve bacaklardaki yağlar da alınmaktadır.  Yağ aldırma (liposuction) daha çok kadınlarda görülen selülit tedavisinde de etkili olmaktadır.

Ameliyatın uygulanacağı bölgeye ve büyüklüğüne bağlı olarak yağ aldırma (liposuction) lokal ya da genel anestezi altında yapılmaktadır. Vücuttan ne kadar yağ alınacağı kişinin yaşına ve sağlık durumuna göre doktor tarafından belirlenmektedir.

Ameliyatın genişliğine bağlı olarak aynı gün veya 24 saat sonra hastaneden çıkmak mümkün olmaktadır. Ameliyatın büyüklüğüne göre 3-7 gün içinde işe dönülebilmektedir.  Bel, kalça, diz içi, uyluk içine uygulanan yağ aldırma (liposuction) ameliyatı sonrası önemli oranda kalıcılık sağlanmaktadır. Ancak karın bölgesinde kalıcılık sağlanması için kilo kontrolüne dikkat edilmelidir.

 


Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor!

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.