Talep göndermek için tıklayınız
TALEP GÖNDER

Kepçe Kulak Estetiği

Kulak, hem yüz hem de kendi yapısı içerisinde belirli oranlar ve açılar içermektedir. Bu oranların normalin üzerinde olması, kepçe kulak sorununu ortaya çıkmaktadır.

Kepçe kulak estetiği (otoplasti) kulakların kafayla olan açısı geniş olduğunda ve kulağın üst yarısında olması gereken kıvrımlar oluşmadığında ve daha doğal bir görünüme sahip olmak için başvurulan bir estetik operasyondur. Kepçe kulak estetiği sırasında kulağın arkasından bir kesi yapılmakta ve iz bırakmayan bir operasyonla kulaklar kafaya yaklaştırılmaktadır. Ameliyat; operasyonun büyüklüğüne göre genel ve lokal anestezi altında yapılmaktadır. Kepçe kulak estetiği ile amaç; kişinin doğal ve estetik bir görünüme kavuşmasını sağlamaktır. Kulak estetiği sırasında kulağı tek başına değerlendirmek yerine yüzün bir parçası olduğu göz önüne alınarak, burun şekli ve açılarıyla da bir uyum içerisinde olması gerektiği dikkate alınmaktadır.

Yaklaşık 1 – 1,5 saat süren kulak estetiği ameliyatlarından sonra hasta aynı gün taburcu edilmektedir. Kepçe kulak estetiği bu konuda uzman kulak burun boğaz doktorları ve plastik cerrahlar tarafından yapılmaktadır.


Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor!

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.